18 februari 2025

Häng med ÅIBF till SM-finalerna!

Den 26 april avgörs finalerna i SSL och är nu tillbaka i ett nyrenoverat Avicii Arena. ÅIBF arrangerar en gemensam bussresa för de som är intresserade av att åka från Åland över dagen för att se avgörandet i världens bästa liga. Matchstart för damfinalen är 12:00 och herrfinalen börjar 15:00.

Priset för vuxen är 80 € och 60 € för barn/ungdom upp till och med 17 år.

I priset ingår buss t/r, färja t/r, frukostbuffé, matchbiljett till både herr- och damfinalen.

Avfärd sker från bussplan i Mariehamn 06.30.

Vänligen observera och respektera att resan är alkohol- och drogfri! Personer som ertappas dricka alkohol eller uppträder berusat tar sig hem på egen hand.

Notera att personer under 18 år skall ha med sig en ansvarig målsman eller ledare. En vuxen får maximalt ha 5 underåriga under sitt ansvar.

Minsta antal anmälda för att resan skall bli av är 30 pers. Maxantal för resan är 67 personer.

Sista anmälningsdatum är onsdagen den 26 februari.

Anmälan är bindande. Instruktioner för betalning kommer senare via mail.

Anmälda 26/2/25: 40 personer

Välj

Genom att skicka in uppgifterna så godkänner du även att Ålands innebandyförbund får lagra de uppgifter du har lämnat. Uppgifterna kommer inte att lämnas ut till tredje part (förutom till Eckerölinjen vid färjbokning) och de raderas senast efter två år.